Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Brozović, Kramarić ili Rakitić?

15.02.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled  klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - branio cijelu utakmicu u pobjedi nad Slaven Belupom 2:0.
Danijel Subašić (Monaco) - branio cijelu utakmicu u gostujućem remiju sa Saint Etienneom (1:1).
Ivan Vargić (Rijeka) - branio cijelu utakmicu u pobjedi nad Lokomotivom 2:0.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - u ruskom prvenstvu traje zimska stanka.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - igrao od početka do kraja u pobjedi kod Darmstadta 2:1.
Marin Leovac (PAOK) - odigrao prvo poluvrijeme u domaćem porazu od Iraklisa (1:0).
Marko Lešković (Rijeka) - nije konkurirao za susret s Lokomotivom na Rujevici.
Dejan Lovren (Liverpool) - zbog ozljede propustio pobjedu na gostovanju kod Aston Ville 6:0.
Hrvoje Milić (Hajduk) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Slaven Belupom 2:0.
Goran Milović (Chongqing Lifan) - novo izdanje kineskog prvenstva počinje u ožujku.
Josip Pivarić (Dinamo) - zbog ozljede nije konkurirao za pobjedu kod gradskog rivala Zagreba (2:1).
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - igrao od prve do 64. minute u pobjedi na gostovanju kod Giannine (3:0).
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - odradio cijelu utakmicu u pobjedi kod  Zagreba (2:1).
Darijo Srna (Šahtar) - u ukrajinskom prvenstvu traje zimska stanka.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - u ukrajinskom prvenstvu traje zimska stanka.
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - odigrao cijelu utakmicu u gostujućem remiju kod Chieva (1:1).

Milan Badelj (Fiorentina) - zbog ozljede nije konkurirao za utakmicu s Interom (2:1).
Marcelo Brozović (Internazionale) - postigao vodeći pogodak za Inter kod Fiorentine (1:2), u 26. minuti, te ostao na terenu od početka do kraja susreta.
Alen Halilović (Sporting Gijon) - u devetoj minuti dvoboja s Rayo Vallecanom u Gijonu ušao u igru zamijenivši Ndija, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao pogodak za vodstvo 2:1. Utakmica je završila neriješeno, 2:2.
Mato Jajalo (Palermo) - Palermo je kod kuće poražen od Torina 3:1, a Jajalo je zbivanja pratio s klupe za pričuve.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - Utakmicu s Athletic Bilbaom u Madridu (4:2) započeo u prvoj jedanaestorici, a u 72. minuti zamijenio ga je Isco.
Ivan Močinić (Rijeka) - igrao do 86. minute u pobjedi nad Lokomotivom 2:0.
Luka Modrić (Real Madrid) - odigrao cijelu utakmicu protiv Athletic Bilbaa u Madridu (4:2).
Mario Pašalić (Monaco) - igrao od prve minute u gostujućem remiju kod Saint Etiennea (1:1), a u 67. minuti zamijenio ga je Carrillo.
Ivan Rakitić (Barcelona) - u igru je protiv Celte iz Viga ušao u 61. minuti, a u 84. minuti efektnim je lobom postigao peti gol Katalonaca u visokoj pobjedi 6:1.

Duje Čop (Malaga) - u porazu kod Villarreala (0:1) igrao do 75. minute, kada ga je zamijenio Santa Cruz.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - odigrao cijelu utakmicu u preokretu Fiorentine i domaćoj pobjedi protiv Intera (2:1).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - postigao svoj prvi pogodak za Hoffenheim, na gostovanju kod Werdera u desetoj minuti. Završilo je 1:1, a Kramarić je u 77. minuti isključen zbog drugog žutog kartona.
Mario Mandžukić (Juventus) - zbog ozljede propustio pobjedu u derbiju protiv Napolija (1:0) i preuzimanje vrha na tablici.
Ivica Olić (HSV) - nije konkurirao za domaću pobjedu protiv Borussije iz Mönchengladbacha 3:2, u kojoj se u strijelce upisao i Ivo Iličević.
Ivan Perišić (Internazionale) - u porazu Intera u Firenci (1:2) u igru ušao u 71. minuti umjesto Edera.
Marko Pjaca (Dinamo) - igrao drugo poluvrijeme u pobjedi nad Zagrebom (2:1).
Ante Rebić (Verona) - zbog ozljede nije konkurirao za poraz na gostovanju kod Lazija (2:5).
Anas Sharbini (Osmanlispor) - nije konkurirao za sastav svog novog kluba i gostujući remi kod Konyaspora (1:1).

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s nastupima u prijateljskim utakmicama u 2015. godini)