Početak turnira u Kini

Hrvatska U-19 remizirala s Uzbekistanom

21.02.2016.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti odigrala je prvu od tri prijateljske utakmice na turniru u Kini.

U-19: HRVATSKA - UZBEKISTAN 1:1 (0:1)
Prijateljska utakmica, Dongxing.

Strijelci: 0:1 - Alijanov (3'), 1:1 - Blečić (54')

Hrvatska: Letica, Jović (od 46' Markota), Kulenović, Erlić, Slunjski (od 84' M. Jurić), Blečić (od 90' Muhar), Ivanušec (od 55' Anić), Turčin (od 90' Samardžić), Jakić (od 84' K. Jurić), Mamut (od 55' Zenko), Travaglia. Izbornik: F. Milin.

U svom prvom susretu na turniru China-ASEAN International Youth Football u kineskom Dongxingu, Hrvatska U-19 snage je odmjerila s Uzbekistanom, a rezultat je naposljetku glasio neriješenih 1:1.

Uzbekistan je poveo u trećoj minuti preko Alijanova, da bi Hrvatska u 54. minuti izjednačila pogotkom Blečića, a imala je i priliku za pobjedu s bijele točke, no nije je iskoristila.

"Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, stvorili smo brojne prilike i rezultat nam je u redu. Uzbekistan je bio vrlo dobar i čestitam im. Promašili smo kazneni udarac, no i to je nogomet. Pokušat ćemo pobijediti u idućem susretu", rekao je hrvatski izbornik Ferdo Milin.

Izabranici Ferda Milina u utorak će igrati protiv Filipina, dok ih u četvrtak očekuje dvoboj s domaćinima Kinezima.