Gol Atalanti

Kalinić ponovno strijelac, pobjeda Fiorentine

21.02.2016.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić upisao se u strijelce u dvoboju protiv Atalante, postigavši treći, odlučujući pogodak svoje momčadi.

Fiorentina je treće mjesto prvenstvenog poretka u nedjelju čuvala na gostovanju kod Atalante te došla do sva tri boda rezultatom 3:2, premda je na poluvremenu na semaforu stajalo 0:0.

Violama iz Firence prednost od dva gola osigurali su Fernandez i Tello, da bi u 84. minuti Conti smanjio na 2:1.

U 87. minuti, na prizemnu loptu Valera s lijeve strane, Nikola Kalinić iz blizine je postigao treći pogodak Fiorentine, nakon što je u 60. minuti ušao u igru umjesto Babacara.

Poraz Atalante naposljetku je ublažio Pinilla u sudačkoj nadoknadi, a Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu u veznom redu Fiorentine.

Nikoli Kaliniću to je bio 11. ligaški gol ove sezone te na listi najboljih strijelaca Serie A dijeli peto mjesto.