Kramarić asistent za slavlje

Brozović i Perišić režirali pobjedu, Čop strijelac

02.03.2016.

Hrvatski dvojac u dresu talijanskog Intera režirao je pobjedu nad Juventusom, Duje Čop opet je zabio za Malagu, a Andrej Kramarić odigrao je jednu od ključnih uloga u vrijednom slavlju Hoffenheima.

U uzvratnoj utakmici polufinala Talijanskog kupa Inter je uspio svladati Juventus 3:0 i nadoknaditi zaostatak iz prvog dvoboja, no Stara je dama naposljetku prošla u finale boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Inter je poveo preko Brozovića u 17. minuti, nakon što je Medel ukrao loptu i dodao hrvatskom veznjaku koji puca i pogađa s ruba kaznenog prostora.

Perišić se u strijelce upisao u 49. minuti. Na prizemni ubačaj Edera iz blizine je pospremio loptu u mrežu, da bi u 82. minuti iznudio kazneni udarac koji Brozović pretvara u 3:0 i produžetke, a kasnije i udarce s bijele točke. Brozović je bio precizan u prvoj seriji, no promašaj Palacija Juventus je naspoljetku iskoristio za sraz s Milanom u finalu. Brozović i Perišić odigrali su cijelu utakmicu, a Mandžukić nije konkurirao za sastav Torineza.

U Španjolskoj, Malaga je ugostila Valenciju i povela već u 14. minuti, kada je Duje Čop udarcem s 15 metara u suprotne rašlje zatresao mrežu Šišmiša. Bio mu je to prvi pogodak na Malaginoj Rosaledi, a treći u Primeri.

No, Valencia je autogolom Kamenija i pogotkom Čeriševa potom preokrenula rezultat i pobijedila 2:1, a Čop je igru morao napustiti u 23. minuti zbog ozljede.

U 24. kolu njemačkog prvenstva, Hoffenheim je pred svojim navijačima pobijedio Augsburg 2:1, a asistent za odlučujući pogodak bio je hrvatski napadač Andrej Kramarić u 81. minuti dvoboja.

U igru je ušao desetak minuta ranije te je s desne strane ubacio za strijelca Utha, a Hoffenheim je ovom pobjedom napravio novi korak prema bijegu iz zone ispadanja.