Pogodak hrvatskog reprezentativca

Rakitić načeo Rayo, Barcelona uvjerljiva

03.03.2016.

Barcelona je u četvrtak navečer nadjačala Rayo Vallecano, a prvi je pogodak za Katalonce postigao Ivan Rakitić.

U španjolskom nogometnom prvenstvu Barcelona je zaključila 27. kolo pobjedom na gostovanju kod Rayo Vallecana 5:1 te na tablici vodi s osam bodova više od Atletico Madrida i 12 bodova više od Modrićevog i Kovačićevog Real Madrida.

Katalonci su poveli u 22. minuti, kada je grešku domaćeg vratara kaznio Ivan Rakitić, veznjak Vatrenih koji je igrao sve do sredine drugog poluvremena. Tada je svoje mjesto prepustio Turanu.

Za drugi gol Barcelone pobrinuo se Messi, a krajem prvog dijela isključen je Llorente zbog starta upravo na Rakitiću.

U drugom je poluvremenu Messi s dva nova gola upotpunio svoj hat-trick, da bi se u strijelce naposljetku upisao i Turan. Jedini strijelac za Rayo Vallecano bio je Manucho, a domaćin je utakmicu završio s devetoricom zbog crvenog kartona Iturre, nakon čega je Suarez propustio realizirati kazneni udarac.