Mandžukić i Vrsaljko asistenti

Srna, Perišić i Eduardo strijelci u pobjedama

06.03.2016.

Hrvatski kapetan Darijo Srna u nedjelju se upisao u strijelce, kao i Ivan Perišić te Eduardo Alves da Silva, a Mario Mandžukić i Šime Vrsaljko ubilježili su asistencije.

U prvoj utakmici proljetnog dijela hrvatskog prvenstva Šahtar je svladao Vorsklu 3:1, a hrvatski dvojac Darijo Srna - Eduardo Alves da Silva odigrao je vrlo veliku ulogu u tom uspjehu.

Naime, Srna je iz slobodnog udarca u devetoj minuti doveo Šahtar u vodstvo, da bi nakon gola Gromova za izjednačenje Eduardo početkom nastavka asistirao Stepanenku za novu prednost, 2:1. Eduardo je potom i postavio konačni rezultat, pet minuta prije kraja utakmice.

Srna je igrao cijelu utakmicu, a Eduardo je u igru ušao na poluvremenu.

U 28. kolu Serie A, Sassuolo je kod kuće pobijedio Milan 2:0, dok je istim rezultatom Juventus slavio na gostovanju kod Atalante.

Za drugi gol Sassuola, u 72. minuti, Šime Vrsaljko asistirao je Sansoneu povratnom loptom s desne strane kaznenog prostora, dok je Mario Mandžukić za prvi gol Juventusa, u 24. minuti, glavom spustio loptu za strijelca Barzaglija. Mandžukić i Vrsaljko odigrali su cijele utakmice za svoje momčadi.

Nedjeljni su program zaključili nogometaši Intera, koji su s 3:1 pobijedili Palermo, a Ivan Perišić bio je u udarnoj postavi crno-plavih. Na njegovo kratko dodavanje u 11. minuti Ljajić je zabio za 1:0, a drugi pogodak Intera bio je djelo Icardija.

Perišić je na listu strijelaca dospio u 54. minuti, kada je na centaršut Icardija glavom u padu zatresao mrežu. Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Brozović je ušao u 66. minuti. Na klupi Palerma ostali su Jajalo i Posavec.