Osmina finala Europske lige

Srna asistent, Eduardo strijelac, Jedvaj isključen

10.03.2016.

Nekolicina hrvatskih nogometaša sudjelovala je u četvrtak u prvim utakmicama osmine finala Europske lige.

Ukrajinski Šahtar pobijedio je belgijski Anderlecht 3:1, a nakon Taisonovog gola za vodstvo, hrvatski kapetan Darijo Srna ubacio je u 24. minuti za strijelca Kučera i dva pogotka prednosti.

Sredinom nastavka za goste je smanjio Acheampong, da bi Eduardo Alves da Silva u 79. minuti postavio konačni rezultat. Eduardo je igrao do 88. minute, a Srna je odradio cijeli susret.

Bayer iz Leverkusena gostovao je kod Villarreala, a za pobjedu Španjolaca 2:0 zaslužan je dvostruki strijelac Bakambu. Mladi Tin Jedvaj zaigrao je u početnoj postavi Apotekara, a duboko u sudačkoj nadoknadi, u posljednjoj minuti susreta, dobio je drugi žuti, isključujući karton.

U dvoboju engleskih rivala, Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United 2:0 golovima Sturridgea i Firmina, a reprezentativni branič Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta.