Propuštene prilike

Šveđani svladali Hrvatsku U-17

18.03.2016.

U drugom susretu UEFA Elitnog kola, Hrvatska U-17 morala je priznati i drugi poraz te je ostala bez šanse za plasman na EP.

U-17: ŠVEDSKA - HRVATSKA 2:1 (0:0)
UEFA Elitno kolo, Rovinj.

Sudac: J. Frischer (Estonija)

Strijelci: 1:0 - Isak (65'), 2:0 - Bergqvist (71'), 2:1 - Javorčić (80+2')

Žuti kartoni: Ahmedhodžić (26'), H. Andersson (32'), Knežević (60'), Javorčić (73'), Bergqvist (76'), Briški (80+3')

Švedska: Dahlberg, Stenmark, Erdogdu (od 64' Krusnell), H. Andersson, Colley, Aphrem (od 64' Pettersson), Haksabanović, Bergqvist, Isak, Ahmedhodžić, Bellman (od 76' Marklund). Izbornik: M. Wikman.

Hrvatska: Horkaš, Pranjić, Čolina, Budalić, Briški, Đira (od 75' Tolić), Špikić, Maganjić (od 71' Čuže), Kulenović, Ilić (od 57' Javorčić), Knežević. Izbornik: D. Bašić.

Nakon uvodnog poraza od Velšana u srijedu, izabranici Darija Bašića u petak su snage odmjerili s vršnjacima iz Švedske, koji su naposljetku slavili rezultatom 2:1 i tako osvojili svoje prve bodove na turniru drugog kvalifikacijskog kruga za Europsko prvenstvo. Hrvatska je bez bodova ostala bez prilike za osvajanje jednog od prva dva mjesta.

Hrvatska U-17, doduše, dobro je otvorila utakmicu te je Maganjić na samom početku propustio realizirati odličnu prigodu, a potom je iznudio i kazneni udarac. Međutim, Kulenović je s 11 metara pogodio vratnicu.

Novi Maganjićev pokušaj u 15. minuti zaustavio je Dahlberg, a u 45. minuti Špikić nije precizan iz vrlo obećavajuće situacije.

Švedska je pak u drugom poluvremenu iz stigla do dva odlučujuća pogotka. Igrala se 65. minuta kada je Isak prizemnim udarcem iz šesnaesterca matirao Horkaša, dok je u 71. minuti strijelac Isak asistirao Bergqvistu za 2:0.

U samoj završnici, Javorčić je iz kornera ubacio, a Čuže pucao glavom, no Dahlberg je odlično obranio i ponovno sačuvao svoju mrežu, a počasni pogodak za Hrvatsku naposljetku je postigao Javorčić u drugoj minuti sudačke nadoknade, udarcem iz samog srca kaznenog prostora.

U prvoj utakmici dana, Portugal je u Puli svladao Wales 1:0 golom Josea Gomeza te vodi na tablici sa svih šest bodova. U posljednjem kolu, mladi Vatreni u ponedjeljak 21. ožujka igraju upravo protiv Portugala (Aldo Drosina, Pula, 15:30), dok Šveđani u istom terminu na rovinjskoj Valbruni igraju s Velšanima.