Estonija pala u Zaprešiću

Pavičić i Perica za novu pobjedu Hrvatske U-21

28.03.2016.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je još jednu pobjedu u borbi za plasman na Europsko prvenstvo.

U-21: HRVATSKA - ESTONIJA 2:1 (2:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6.
Stadion ŠRC Zaprešić, Zaprešić.

Sudac: D. Massias (Cipar)

Strijelci: 1:0 - Pavičić (5'), 2:0 - Perica (42'), 2:1 - Kirss (53')

Žuti kartoni: Kolar (90+1')

Hrvatska: Livaković, Jedvaj (od 37' Bartolec), Milić (od 46' Fiolić), Ćaleta-Car, Perić, Rog, Ćorić, Pavičić, Krovinović, Tudor, Perica (od 89' Kolar). Izbornik: N. Gračan.

Estonija: Vaikla, Ojamaa, Kuusk, Aloe, Kokla, Marin (od 86' Listmann), Kirss (od 67' Jarva), Liivak (od 87' Kauber), Saliste, Vihmann, Ainsalu. Izbornik: M. Reim.

Nakon velike, izrazito vrijedne pobjede u Španjolskoj, mladi su Vatreni kao vodeća momčad skupine dočekali Estoniju u Zaprešiću te osvojili nova tri boda u borbi za EP.

Hrvatska U-21 povela je već u petoj minuti, kada se kapetan Pavičić probio na dvadesetak metara od gola i precizno pucao u donji kut estonskog vratara Vaikle.

Na drugi se pogodak Hrvatske čekalo do kraja prvog dijela, kada je suđen kazneni udarac za domaće. Perica je pucao, Vaikla je pogodio stranu i obranio, ali Perica je bio prvi na odbijenoj lopti i zabio za 2:0.

Estonija je smanjila rezultat u 53. minuti, kada je Kirss ušao u šesnaesterac i pucao, a lopta je na putu prema golu promijenila smjer i matirala Livakovića. Ipak, Hrvatska je svoj pogodak prednosti sačuvala do kraja susreta te uoči nastavka kvalifikacija drži vrh tablice s 18 osvojenih bodova.