Uvjerljiva pobjeda nad Metalistom

Srna asistent, Eduardo strijelac u "osmici" Šahtara

01.04.2016.

Hrvatski kapetan Darijo Srna upisao se među asistente, a Eduardo Alves da Silva među strijelce u visokoj pobjedi Šahtara nad Metalistom.

Po povratku s reprezentativne stanke, kapetan Šahtara i Hrvatske Darijo Srna nastupio je u udarnoj postavi svog kluba u ligaškom dvoboju protiv Metalista iz Harkiva.

Momčad iz Donecka uvjerljivo je pobijedila rezultatom 8:1, a Srna je u 31. minuti centaršutem asistirao Ferreyri za vodstvo 3:1.

U 63. minuti Srna je svoje mjesto prepustio Eduardu Alvesu da Silvi, a bivši reprezentativni napadač zatresao je suparničku mrežu u 86. minuti za sedmi pogodak svoje momčadi.

Hat-trick je postigao Taison, a po jedan su pogodak dodali Ismaily, Marlos i Bernard. Ivan Rodić ostao je na klupi Metalista.

Šahtar je bodovno poravnat na vrhu poretka ukrajinskog prvenstva s kijevskim Dynamom Domagoja Vide, a Kijevljani imaju utakmicu manje.