Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Mandžukić, Rakitić ili Vida?

04.04.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - odigrao cijelu utamicu u splitskom derbiju na Parku mladeži (0:0)
Danijel Subašić (Monaco) - odigrao cijelu utakmicu u domaćem porazu od Bordeauxa 1:2.
Ivan Vargić (Rijeka) - odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Slaven Belupa (0:0).

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - Lokomotiv je kod kuće pobijedio Rubin iz Kazana 1:0, a Ćorluka je igrao u početnoj postavi, do 66. minute kada je mjesto prepustio N'dingi.
Marin Leovac (PAOK) - igrao od početka do kraja u gostujućem porazu svog kluba kod Panioniosa (3:1).
Dejan Lovren (Liverpool) - odradio svih 90 minuta u dvoboju Liverpoola i Tottenhama na Anfieldu (1:1).
Hrvoje Milić (Hajduk) - odigrao svih 90 minuta u splitskom derbiju na Parku mladeži (0:0)
Josip Pivarić (Dinamo) - zbog ozljede propustio domaću pobjedu protiv Osijeka (3:0).
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - propustio domaću pobjedu Panathinaikosa nad Verijom (3:2).
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - domaću pobjedu protiv Osijeka (3:0) pratio s klupe za pričuve.
Darijo Srna (Šahtar) - Šahtar je svladao Metalist iz Harkiva 8:1, a kapetan kluba i reprezentacije asistirao je u 31. minuti Ferreyri za treći pogodak domaćina. U 63. minuti zamijenio ga je Eduardo Alves da Silva, koji se kasnije upisao u strijelce.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - postigao vodeći pogodak za Kijevljane na gostovanju kod Oleksandrije, glavom u 15. minuti dvoboja. Završilo je 2:0 za Dynamo, a Vida je odigrao cijeli susret.
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - Sassuolo je pobijedio Carpi u gostima 3:1, a Vrsaljko je igrao od početa do kraja utakmice.

Domagoj Antolić (Dinamo) - zbog zdravstvenih poteškoća nije konkurirao za domaći ogled protiv Osijeka i pobjedu 3:0.
Milan Badelj (Fiorentina)
- odigrao prvo poluvrijeme u domaćem remiju protiv Sampdorije (1:1).
Marcelo Brozović (Internazionale) - odigrao cijelu utakmicu u domaćem porazu od Torina (1:2), a na njegov je udarac Moretti u 17. minuti igrao rukom, nakon čega je Icardi s 11 metara postigao vodeći gol Intera.
Alen Halilović (Sporting Gijon) - Sporting Gijon u ponedjeljak navečer gostuje kod Levantea.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - nije konkurirao za nastup u El Clasicu, na gostovanju kod Barcelone u kojemu je Kraljevski klub slavio 2:1.
Luka Modrić (Real Madrid) - odigrao cijeli El Clasico i zaradio pohvale za svoj nastup u Barceloni i zasluge za pobjedu Real Madrida 2:1.
Ivan Rakitić (Barcelona) - također uz medijske pohvale, ubilježio asistenciju u El Clasicu, ubacivši iz kornera za Piqueov pogodak glavom. Igrao do 74. minute, kada ga je zamijenio Turan.

Duje Čop (Malaga) - pogotkom iz kaznenog udarca u 45. minuti osigurao svojoj momčadi bod u domaćem okršaju s Espanyolom (1:1). Igrao do 82. minute, kada ga je zamijenio Fornals.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - nije konkurirao za susret sa Sampdorijom u Firenci (1:1).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - Hoffenheim je pred svojim navijačima remizirao 1:1 s Kölnom, a Kramarić je u sudačkoj nadoknadi započeo akciju i pucao, da bi vratar gostiju skrenuo loptu do Vollanda koji zabija za bod. Kramarić je igrao cijeli susret.
Mario Mandžukić (Juventus) - osigurao pobjedu Staroj dami protiv Empolija postigavši jedini gol na susretu (1:0). Zabio je glavom u 44. minuti, a igru je napustio u 66. minuti, kada ga je zamijenio Zaza.
Ivan Perišić (Internazionale) - odigrao cijelu utakmicu, a Inter je kod kuće poražen od Torina (1:2).
Marko Pjaca (Dinamo) - nije konkurirao za domaći ogled protiv Osijeka i pobjedu 3:0.
Ante Rebić (Verona) - Verona u ponedjeljak navečer gostuje kod Bologne.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s pozivima za prijateljske utakmice u 2016. godini)