Pobjeda Reala u Barceloni

Rakitić asistirao, Modrić slavio u El Clasicu

02.04.2016.

U sklopu 31. kola Primere odigran je veliki derbi Barcelone i Real Madrida, a Kraljevski je klub na Camp Nou pobijedio rezultatom 2:1.

Proljetni ligaški El Clasico odigran je i u sjećanje na preminulog Nizozemca Johana Cruijffa, jednog od najboljih nogometaša svih vremena te igračke i trenerske legende momčadi Barcelone.

U početnim postavama Barcelone i Real Madrida našli su se i hrvatski reprezentativci Ivan Rakitić i Luka Modrić, dok Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup.

Prvi je dio završen bez pogodaka, dok je u 56. minuti upravo Rakitić ubacio iz kuta, a Pique glavom zabio za vodstvo Katalonaca.

Međutim, šest minuta poslije Benzema pogađa za izjednačenje, a nakon isključenja Ramosa u 83. minuti zbog drugog žutog kartona, Ronaldo u 85. minuti donosi pobjedu 2:1 Kraljevskom klubu.

Modrić je za Real Madrid odigrao cijeli susret, a Rakitića je u 74. minuti zamijenio Arda Turan.

Barcelona (76) na prvom mjestu španjolskog prvenstva sada ima šest bodova više od Atletico Madrida (70), odnosno sedam od trećeplasiranog Real Madrida (69).