Novi susret s Njemačkom

Hrvatice bez straha kod europskih prvakinja

12.04.2016.

Najbolje hrvatske nogometašice u utorak u Osnabrücku izlaze na megdan aktualnim prvakinjama Europe.

U nastavku kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska će u Osnabrücku ponovno odmjeriti snage s Njemačkom, koja je trenutačni branitelj naslova najbolje ekipe Starog kontinenta i jedna od najboljih reprezentacija na svijetu.

No, da se Hrvatska može suprotstaviti i takvom protivniku dokazuje prošli susret ovih reprezentacija, odigran u rujnu u Zagrebu, kada su izabranice Zvonimira Kolaka poražene samo s minimalnih 1:0. Pobjednički pogodak za Njemačku tada je postigla Popp već u četvrtoj minuti dvoboja.

"S njima smo odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj smo minimalno poraženi, no one su nas tada možda i malo podcijenile, ali upravo stoga će ova utakmica biti sasvim drugačija, one će htjeti sebe opravdati. Međutim, mi se ne bojimo nikoga, već možemo samo dalje napredovati i učiti", naglasio je hrvatski izbornik Kolak.

O njemačkoj snazi mnogo govori i podatak da su europske prvakinje u dosadašnjih pet susreta u kvalifikacijskoj Skupini 5 ubilježile svih pet pobjeda, uz 28 postignutih i niti jedan primljeni pogodak.

Hrvatice su u Njemačku otputovale nakon poraza od Mađarske u Györu, susreta koji je mogao otvoriti vrata odlučivanju u posljednje dvije utakmice s Ruskinjama.

"Željele smo nešto postići, otići na Europsko prvenstvo, ali nakon ovog poraza šanse su nam znatno manje. Međutim, nećemo odustati", poručila je kapetanica Iva Landeka.

Susret u Osnabrücku počinje u 18:00 sati, a sudit će Norvežanka Marte Soro. U drugom dvoboju Skupine 5 u utorak Rusija dočekuje Mađarsku.