Pobjeda europskih prvakinja

Njemačka svladala Hrvatice 2:0 u Osnabrücku

12.04.2016.

Hrvatska ženska reprezentacija gostovala je kod europskih prvakinja u Osnabrücku, a domaća Njemačka slavila je 2:0.

NJEMAČKA - HRVATSKA 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za SP, Skupina 5.
Stadion Bremer Brücke, Osnabrück.

Sutkinja: M. Soro (Norveška)

Strijelci: 1:0 - Marozsan (32'), 2:0 - Mittag (50')

Žuti kartoni: Joščak (19'), Mittag (27'), Balog (44'), Rudelić (68'), Landeka (90+4')

Njemačka: Schult, Bartusiak, Maier, Marozsan, Mittag (od 80' Islacker), Däbritz, Peter, Kerschowski (od 64' Huth), Popp, Bremer (od 64' Leupolz), Kemme. Izbornica: S. Neid.

Hrvatska: Bačić, Čop, Balog, Nevrkla, Joščak (od 67' Šalek), Baban (od 61' Bošnjak), Rudelić, Landeka, Šundov, Maltašić (od 76' Roščić), Lojna. Izbornik: Z. Kolak

Njemačke su nogometašice nastavile svoj pobjednički niz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo te još uvijek nisu primile pogodak, a izabranice Zvonimira Kolaka - kao i prošle jeseni u Zagrebu (0:1) - pružile su vrlo dobar otpor.

Ovoga su puta poražene rezultatom 2:0, a tri su boda Njemačkoj osigurale Marozsan iz slobodnog udarca u 32. minuti te Mittag početkom drugog poluvremena.

Najbolju šansu za Hrvatsku propustila je Rudelić desetak minuta prije kraja susreta.

Hrvatska u posljednja dva kvalifikacijska susreta igra protiv Rusije, 6. lipnja u Koprivnici te 20. rujna u gostima. U drugom susretu dana Mađarska je remizirala kod Rusije (3:3).