Eduardo strijelac u polufinalu Kupa

Mandžukić, Modrić i Rakitić zabijali u pobjedama

20.04.2016.

Ivan Rakitić, Mario Mandžukić i Luka Modrić dali su svoj golgeterski doprinos pobjedama Barcelone, Juventusa i Real Madrida, dok je Eduardo Alves da Silva osigurao remi Šahtaru.

Nogometaši Barcelone na ligaške su se pobjedničke staze vratili uvjerljivim slavljem kod Deportiva u La Coruni (8:0), a cijelu je utakmicu odradio i Ivan Rakitić.

Rakitić je u 11. minuti iz kornera asistirao Suarezu za vodstvo, a u 47. minuti postigao je treći gol svoje momčadi, nakon ubačaja Suareza. Urugvajac je bio četverostruki strijelac, a uz Rakitića u strijelce su se upisali još Messi, Bartra i Neymar.

Real Madrid pred svojim je navijačima svladao Villarreal 3:0, a prva su dva pogotka postigli Benzema i Vazquez.

Slavlje Kraljevskog kluba potvrdio je Luka Modrić u 76. minuti, preciznim prizemnim udarcem nakon centaršuta Danila. Nedugo potom izašao je iz igre prepustivši mjesto Rodriguezu, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

Juventus je u 34. kolu Serie A dočekao Lazio te na na svom terenu osvojio tri boda za očuvanje prednosti na vrhu.

Vodstvo je Staroj dami osigurao Mario Mandžukić, postigavši pogodak iz gužve pred gostujućim golom u 39. minuti dvoboja.

Na konačnih 3:0 s dva je gola povisio Dybala, a Mandžukić je igrao od prve do zadnje minute.

U prvoj utakmici polufinala Ukrajinskog kupa, Eduardo Alves da Silva postigao je izjednačujući pogodak za Šahtar kod Oleksandrije, nakon što je na poluvremenu ušao u igru. Precizan je bio u 54. minuti, a Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta. Susret je završio 1:1.