Odlično izdanje Hrvata

Perišić strijelac i asistent u pobjedi Intera

08.05.2016.

Hrvatski nogometaš Ivan Perišić upisao je pogodak i asistenciju u pobjedi Intera nad Empolijem.

Ivan Perišić bio je igrač utakmice u pobjedi Intera nad Empolijem 2:1 u 37. kolu Serie A. Hrvatski reprezentativac prvo je u 12. minuti odlično proigrao Maura Icardija za domaćih 1:0 da bi se u 40. minuti i sam upisao u strijelce.

Vratar Alberto Pelagotti obranio je udarac Stevana Jovetića, no Perišić je pokupio odbijenu loptu i sigurno je pospremio u mrežu Empolija čime je potvrdio pobjedu svoje momčadi. Strijelac za goste bio je Manuel Pucciarelli.

Lyon je ove subote na svom terenu, u dvoboju 37. kola francuskog prvenstva, svladao Monaco 6:1. Iako je hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić primio šest golova, spriječio je još teži poraz svoje momčadi.

U prvome poluvremenu mrežu gostiju zatresli su Rachid Ghezzal, Alexandre Lacazette dva puta te Mapou Yanga-Mbiwa, Ricardo Carvalho zabio je jedini gol za Monaco, a Subašić je upisao pet obrana. U nastavku pobjedu Lyona potvrđuju Lacazette i Yanga-Mbiwa novim golovima, a hrvatski vratar unatoč novim primljenim pogocima, zaustavlja još tri pokušaja domaćina.