Kreković i Viduka za pobjedu

Hrvatska U-16 svladala Italiju u gostima

10.05.2016.

U prvoj od dvije ovotjedne prijateljske utakmice s Italijom, Hrvatska U-16 ubilježila je pobjedu.

U-16: ITALIJA - HRVATSKA 1:2 (1:1)
Prijateljska utakmica, Fiume Veneto.

Strijelci: 0:1 - Kreković (2'), 1:1 - Bettella (25' - 11m), 1:2 - Viduka (44')

Hrvatska: Kotarski (od 41' Baždarić), Mikulić (od 41' Jurešić), Šutalo, Radić (od 41' Jelenić), Kreković (od 41' Baturina), Šego (od 41' Ernst), Tomašković (od 41' Kajić), Đumlijan, Blagajić (od 41' Pršir), Bajić (od 41' Gadže), Hanuljak (od 41' Viduka). Izbornik: D. Bašić.

Hrvatska reprezentacija do 16 godina starosti, pod vodstvom izbornika Darija Bašića, pobijedila je talijanske vršnjake na gostovanju u Fiume Venetu.

Za vodstvo mladih Vatrenih pogodio je Kreković na samom početku utakmice, da bi u 25. minuti rezultat poravnao Bettella s bijele točke.

No, na početku drugog poluvremena Viduka pogađa za novu prednost Hrvata, odnosno konačnih 2:1.

Druga prijateljska utakmica ovih momčadi na rasporedu je u četvrtak, 12. svibnja u Novigradu, s početkom u 11 sati.