Pobjeda nad Sevillom

Rakitić s Barcelonom obranio i trofej Kupa kralja

22.05.2016.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić osvojio je još jedan trofej s Barcelonom, ovosezonsko izdanje Kupa kralja.

Nakon što je obranila ligašku titulu, Barcelona je u nedjelju pobjedom nad Sevillom obranila i naslov pobjednika španjolskog Kupa, Cope del Rey.

U prvih 90 minuta pogodaka nije bilo, da bi Alba u sedmoj minuti produžetaka zatresao mrežu za 1:0. Konačnih 2:0 za Barcelonu postigao je Neymar u samoj završnici dvoboja.

Veznjak Vatrenih i bivši kapetan Seville Ivan Rakitić utakmicu je započeo u početnoj postavi Barcelone, a nakon Mascheranovog isključenja krajem prvog dijela, Rakitić je na poluvremenu napustio igru kako bi na teren ušao Mathieu.

U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena isključen je Sevillin Argentinac Banega, da bi nekoliko minuta prije isteka produžetaka teren zbog crvenog kartona morao napustiti i Carrico.