Raspucana Hrvatska svladala San Marino

Rekordni Vatreni: Sjajna premijera na Rujevici

04.06.2016.

U posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči odlaska na Europsko prvenstvo, Hrvatska je svladala goste iz San Marina rezultatom 10:0 te tako ubilježila svoju rekordnu pobjedu.

HRVATSKA - SAN MARINO 10:0 (6:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion Rujevica, Rijeka.

Sudac: M. Žganec (Slovenija)

Strijelci: 1:0 - Pjaca (20'), 2:0 - Mandžukić (24'), 3:0 - Srna (25'), 4:0 - Mandžukić (36'), 5:0 - Mandžukić (38'), 6:0 - Perišić (40'), 7:0 - Rakitić (50'), 8:0 - N. Kalinić (59'), 9:0 - N. Kalinić (73'), 10:0 - N. Kalinić (84')

Žuti kartoni: Berretti (47'), Gasperoni (49')

Hrvatska: Subašić, Strinić, Schildenfeld, Vida, Srna (od 56' Vrsaljko), Badelj (od 75' Rog), Modrić (od 46' Kovačić), Pjaca (od 75' Ćorić), Rakitić (od 55' Kramarić), Perišić, Mandžukić (od 56' N. Kalinić). Izbornik: A. Čačić.

San Marino: A. Simoncini (od 54' Benedettini), Brolli, Palazzi (od 85' Cesarini), Biordi, D. Simoncini, Della Valle, Zafferani (od 79' Mazza), Gasperoni (od 79' Cervellini), Stefanelli (od 53' Hirsch), Rinaldi, Berretti (od 54' Colombini). Izbornik: P. Manzaroli.

Hrvatska nogometna reprezentacija pod vodstvom izbornika Ante Čačića odlično je odradila posljednji test prije odlaska u Francusku, na smotru najboljih momčadi Starog kontinenta. Nakon što je proteklog tjedna nadjačala Moldovu u Koprivnici 1:0, u svom prvom nastupu na riječkoj Rujevici pružila je izvrsnu, učinkovitu partiju i rekordnim rezultatom pobijedila San Marino.

Nakon nekoliko propuštenih prigoda u prvih dvadesetak minuta, Modrić je pucao izvan kaznenog prostora, a Pjaca petom skrenuo loptu u mrežu za vodstvo, da bi Mandžukić i Srna dobrim reakcijama na drugoj vratnici, na Perišićeve asistencije, ubrzo povisili na 3:0.

U 36. i 38. minuti Mandžukić je dva puta glavom, oba puta u padu, matirao gostujućeg vratara Simoncinija, a u oba navrata asistirao mu je kapetan Srna s desne strane. Prvo je poluvrijeme zaokružio Perišić lijepim pogotkom izravno iz slobodnog udarca, za visokih 6:0.

Drugo je poluvrijeme otvorio Rakitić, pogotkom na prvoj vratnici na još jednu Srninu asistenciju, a potom je na scenu stupio N. Kalinić, koji je zamijenio Mandžukića. Naime, Kalinić je također postigao hat-trick.

Na dodavanje Pjace u 59. minuti precizan je bio za 8:0, a nakon što je Vrsaljko sjajnim volejem pogodio vratnicu, Kalinić se iz gužve u 73. minuti ponovno upisao u listu strijelaca. Naposljetku, Kalinić je postavio i konačnih 10:0, na dodavanje Perišića, spretnom reakcijom šest minuta prije isteka vremena.

Vatreni su se tako na najbolji način oprostili od hrvatske publike prije puta na Europsko prvenstvo, a pobjeda nad San Marinom ostat će zapisana i u povijesnim knjigama, s obzirom da je srušila dosadašnji rekord (7:0) i postala najveća pobjeda Hrvatske ikada.