Vatreni imali 2:0

Remi Hrvatske i Češke u Saint-Etienneu

17.06.2016.

U drugom kolu Europskog prvenstva u Francuskoj, Hrvatska je remizirala s Češkom u Saint-Etienneu.

ČEŠKA - HRVATSKA 2:2 (0:1)
Europsko prvenstvo 2016., Skupina D.
Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne.

Sudac: M. Clattenburg (Engleska)

Strijelci: 0:1 - Perišić (37'), 0:2 - Rakitić (59'), 1:2 - Škoda (76'), 2:2 - Necid (90+4' - 11m)

Žuti kartoni: Badelj (14'), Sivok (72'), Brozović (74'), Vida (90+3')

Češka: Čech, Kaderabek, Hubnik, Sivok, Limbersky, Plašil (od 86' Necid), Rosicky, Krejči, Skalak (od 67' Šural), Darida, Lafata (od 67' Škoda). Izbornik: P. Vrba.

Hrvatska: Subašić, Strinić (od 90+8' Vrsaljko), Ćorluka, Vida, Srna, Badelj, Modrić (od 62' Kovačić), Brozović, Rakitić (od 90+7' Schildenfeld), Perišić, Mandžukić. Izbornik: A. Čačić.

Nakon uvodne pobjede nad Turcima u Parizu, Hrvatska je u drugom susretu europske smotre u Francuskoj odmjerila snage s Česima u Saint Etienneu te osvojila jedan bod. Završilo je 2:2, premda su Vatreni vodili 2:0.

Hrvatska je ponovno pokušavala preuzeti konce igre u svoje ruke te je uvelike u tome i uspijevala, kombinirajući na češkoj polovici i stvarajući probleme suparničkoj obrani i vrataru.

Nakon dvije dobre situacije Milana Badelja, Ivanu Perišiću i Ivanu Rakitiću nedostajali su centimetri u 22. minuti, a češki blok na čelu s Petrom Čechom osujetio je ostala hrvatska nastojanja sve do 37. minute.

Tada je Perišić krenuo u prodor, ušao u kazneni prostor i preciznim niskim udarcem matirao Čecha za vodstvo Vatrenih. Samo nekoliko minuta poslije pucao je i Domagoj Vida, no otišlo je tik pored vratnice, a Hrvatska s pogotkom prednosti na odmor.

Tu je prednost udvostručio Rakitić u 59. minuti, nakon lijepog proigravanja Marcela Brozovića i prebacivanja Čecha za 2:0. Potom je igru napustio Modrić zbog istegnuća aduktora te je upitan njegov nastup protiv Španjolske, ali Hrvatska je imala još veliku prigodu Marija Mandžukića i slobodni udarac Rakitića.

U 76. minuti, češki džoker s klupe Škoda glavom je poslao loptu u mrežu za 2:1, a nakon propuštene prigode Brozovića te privremenog zaustavljanja utakmice u 87. minuti, u sudačkoj je nadoknadi vremena Vida igrao rukom u kaznenom prostoru. Još jedna češka zamjena, Necid, svladao je Subašića za konačnih 2:2.

U trećem kolu Hrvatska u Bordeauxu igra protiv Španjolske.