Domaćin poražen u finalu

Portugal osvojio naslov prvaka Europe

10.07.2016.

U Parizu je u nedjelju završeno Europsko prvenstvo, a pobjednički su trofej podigli reprezentativci Portugala.

U finalu europske smotre na Saint Denisu sastali su domaćin Francuska i Portugal, a momčad pod vodstvom izbornika Fernanda Santosa, koja je od 25. minute igrala bez ozlijeđenog Cristiana Ronalda, uzela je svoju prvu titulu europskog prvaka u povijesti.

Završna utakmica Europskog prvenstva nije ponudila pogotke sve do produžetaka. Igrala se 109. minuta kada je Eder kao pričuva s klupe pogodio udarcem izvan kaznenog prostora za konačnih 1:0. Oba su sastava tijekom susreta po jednom pogađala okvir gola.

Portugal je na krovu Europe naslijedio Španjolsku, na putu do finala prošao je skupinu s Austrijom, Mađarskom i Islandom. Zatim je u osmini finala izbacio Hrvatsku također u produžetku, u četvrtfinalu Poljsku na jedanaesterce te u polufinalu Wales pobjedom 2:0.

Sljedeće Europsko prvenstvo, na kojemu će ponovno sudjelovati 24 momčadi, igrat će se u 13 gradova diljem Starog kontinenta.