Poraz na otvaranju

Nizozemci nadjačali Hrvatsku U-19 u Ulmu

12.07.2016.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti poražena je od Nizozemske u prvoj utakmici Skupine B Europskog prvenstva u Njemačkoj.

U-19: HRVATSKA - NIZOZEMSKA 1:3 (1:2)
Europsko prvenstvo U-19, Skupina B, Ulm.

Sudac: A. Žabčenko (Ukrajina)

Strijelci: 0:1 - Bergwijn (17'), 0:2 - Lammers (33'), 1:2 - Brekalo (43'), 1:3 - Bergwijn (85')

Žuti kartoni: Zeefuik (24'), Paal (34'), Erlić (67')

Drugi žuti karton: Zeefuik (54')

Hrvatska: Letica, Hudećek, Anočić (od 80' Čabraja), Erlić, Soldo, Brekalo, Knežević, Brodić, Balić (od 73' Božić), Lovren, Moro (od 67' Ivanušec). Izbornik: F. Milin.

Nizozemska: Van Osch, Zeefuik, Rosario, Ter Avest, Verdonk, Duarte, Bergwijn (od 87' Van der Heijden), Nouri, Lammers (od 61' Eiting), Schuurman, Paal (od 56' Vlap). Izbornik: A. Winter.

Izabranici Ferde Milina u prvom su kolu europske smotre za igrače do 19 godina snage odmjerili s Nizozemcima, koji su osvojili sva tri boda.

Dobar početak Nizozemske, koja je već u prvim minutama zaposlila hrvatskog vratara Leticu, u vodstvo je u 17. minuti pretvorila akcija asistenta Lammersa, koji je precizno ubacio za Bergwijna, a nizozemski napadač glavom pogađa na drugoj vratnici.

Pokušao je potom i raspoloženi Nouri, Letica je zatim zaustavio udarce Schuurmana i Bergwijna, no u 33. minuti Nouri je izvrsnim potezom pronašao prostor za laku završnicu Lammersa i nizozemskih 2:0.

Ipak, mladi su Vatreni smanjili prije odlaska na odmor, zahvaljujući lijepom prodoru Brekala i prizemnom udarcu izvan kaznenog prostora u 43. minuti.

Početkom nastavka Hrvatska je zbog isključenja Zeefuika ostala s igračem više na terenu, no Nizozemska je konsolidirala svoju obranu i unatoč pritisku Hrvatske, čuvala svoju prednost. Pokušaji Lovrena, Erlića, Božića i Solde nisu pronašli metu.

Pobjedu je Nizozemska zapečatila pet minuta prije kraja, kada je Bergwijn pobjegao u protunapad i postavio konačnih 3:1 u Ulmu.

U drugom susretu prvog kola Skupine B igraju Francuska i Engleska, a Hrvatska susret drugog kola protiv Francuske igra 15. srpnja u Aalenu, s početkom u 19:30.