Mladi Vatreni zaključili EP

Maksimalni Englezi pobijedili i Hrvatsku U-19

18.07.2016.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti porazom je zaključila svoj nastup na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

U-19: ENGLESKA - HRVATSKA 2:1 (2:0)
Europsko prvenstvo U-19, Skupina B.

Sudac: A. Agajev (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 - Brown (4'), 2:0 - Anočić (10' - autogol), 2:1 - Moro (58')

Žuti kartoni: Soldo (69'), Hudećek (80')

Engleska: Woodman, Kenny, Moore (od 78' Maitland-Niles), Fry, Onomah, Ojo, Brown, Walker-Peters, Ledson, Oxford, Lookman. Izbornik: A. Boothroyd.

Hrvatska: Nevistić, Hudećek, Anočić, Soldo, Plantak, Brekalo (od 39' Brodić), Balić, Ivanušec, Moro (od 77' Božić), Fintić (od 61' Knežević), Jakić. Izbornik: F. Milin.

Nakon poraza od Nizozemske i Francuske u prva dva kola, Hrvatska U-19 ostala je bez polufinala u Njemačkoj i plasmana na Svjetsko prvenstvo, a u trećem se kolu sastala s pobjednikom skupine, Engleskom.

Englezi su brzo stekli dva pogotka prednosti. Već u četvrtoj minuti Brown je odradio većinu posla i dobrim udarcem matirao Nevistića, dok je šest minuta kasnije ubacio upravo Brown, a pogodak za 2:0 naposljetku je upisan kao autogol Anočića.

Mladi su Vatreni uspjeli ublažiti poraz, a lijepi je pogodak iz daljine postigao Moro u 58. minuti dvoboja. Hrvatski pritisak na englesku obranu u potrazi za poravnanjem ipak nije urodio plodom.

U drugoj utakmici trećeg kola Skupine B, Francuska je svladala Nizozemsku 5:1 i osvojila drugo mjesto u skupini te osigurala plasman u polufinale Europskog prvenstva i mjesto na Svjetskom prvenstvu. U polufinalu će igrati Portugal i Francuska te Engleska i Italija, dok će Njemačka i Nizozemska u razigravanje za posljednje, peto mjesto na svjetskoj smotri.