Pripremne utakmice

Perišić jedini strijelac Intera, Kalinić Fiorentine

05.08.2016.

U prijateljskim utakmicama svojih momčadi uoči početka nove sezone, Ivan Perišić i Nikola Kalinić upisali su se u liste strijelaca.

Talijanski Inter odigrao je pripremnu utakmicu s engleskim viceprvakom Tottenhamom, a momčad iz Londona naposljetku je slavila s uvjerljivih 6:1.

Jedini pogodak za crno-plave iz Milana postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u 24. minuti, a igrao je do 61. minute, kao i Marcelo Brozović.

Fiorentina je odmjerila snage s Bayerom iz Leverkusena, a Apotekari su bili bolji rezultatom 3:1. Ponovno je jedini pogodak za talijansku momčad postigao hrvatski nogometaš, Nikola Kalinić u 74. minuti dvoboja.

Kalinić je igrao drugo poluvrijeme, a treneru Fiorentine na raspolaganju su bili još i Milan Badelj te Ricardo Bagadur.

U sastavu Bayera prvo je poluvrijeme odigrao Tin Jedvaj.