Pjaca zaigrao za Juventus

Mandžukić strijelac i asistent, novi gol Kalinića

07.08.2016.

Prijateljsku su utakmicu odigrali West Ham Slavena Bilića i Juventus, te Fiorentina protiv njemačkog Schalkea.

U sklopu priprema za novu klupsku sezonu, talijanski prvak Juventus snage je odmjerio s engleskim prvoligašem West Hamom, na čijoj klupi sjedi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić.

U 18. minuti Mario Mandžukić asistirao je Dybali za vodstvo Stare dame, a samo tri minute poslije Dybala je asistirao za pogodak Mandžukića za udvostručenje prednosti.

U 34. i 52. minuti Carroll je donio izjednačenje na 2:2, da bi pet minuta prije kraja Zaza pogodio za pobjedu Juventusa 3:2.

Mandžukić je odigrao prvo poluvrijeme, da bi ga u nastavku zamijenio Higuain, a u 60. minuti Dybalu je zamijenio novi igrač torinskog velikana, još jedan hrvatski reprezentativac, Marko Pjaca.

U prijateljskom ogledu Schalkea i Fiorentine njemačka je momčad slavila rezultatom 3:1, a ponovno je jedini strijelac za Viole bio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Napadač Fiorentine precizan je bio u 29. minuti, za privremeno poravnanje na 1:1. U prvoj postavio Fiorentine zaigrao je i Milan Badelj.