Real u produžetku svladao Sevillu

Modrić i Kovačić osvojili i europski Superkup

09.08.2016.

Nogometaši Real Madrida, aktualni prvaci Europe, pobjednici su europskog Superkupa. Luka Modrić i Mateo Kovačić tako su osvojili novi klupski trofej.

U norveškom Trondheimu o pobjedniku europskog Superkupa odlučivali su pobjednik Lige prvaka Real Madrid i pobjednik Europske lige, Sevilla.

Vodstvo Real Madridu donio je Asensio u 21. minuti lijepim pogotkom iz daljine, a poravnao je Vazquez krajem prvog dijela. U 72. minuti Konopljanka je realizirao kazneni udarac za preokret Seville, da bi Ramos u sudačkoj nadoknadi glavom izjednačio na 2:2.

Produžetak je Sevilla odigrala bez isključenog Kolodziejczaka, a trenutak odluke zbio se u 119. minuti. Tada je Carvajal solo-prodorom probio suparničku obranu i zabio za konačnih 3:2 za Real Madrid.

U početnoj postavi Real Madrida zaigrao je Mateo Kovačić, a zamijenio ga je u 73. minuti James Rodriguez. Luka Modrić ušao je u igru u 66. minuti, umjesto Isca.