Perišić među asistentima

Pripremni golovi Mandžukića i Kramarića

13.08.2016.

Juventus, Inter i Hoffenheim odradili su nove prijateljske utakmice uoči početka klupske sezone, a hrvatski su nogometaši ponovno dali svoj doprinos pozitivnim rezultatima.

Talijanski prvak Juventus remizirao je u subotu s momčadi Espanyola, u susretu u kojemu je Baptistao donio prednost Španjolcima u prvom poluvremenu.

Igrala se 54. minuta kada je Mario Mandžukić ubilježio novi pripremni pogodak, za poravnanje na 1:1, a konačnih 2:2 postavili su Moreno i Dybala u završnici dvoboja. Mandžukić je igrao od početka, a u 62. minuti zamijenio ga je Marko Pjaca.

Njemački prvoligaš Hoffenheim snage je odmjerio s Athletic Bilbaom, a utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1. Gil je doveo Baske u vodstvo u 21. minuti, a samo četiri minute poslije za Hoffenheim je bio precizan hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je zaigrao u udarnoj postavi.

Na International Champions Cupu,, talijanski Inter svladao je škotski Celtic 2:0, a prvi je pogodak na asistenciju Ivana Perišića u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao Eder. Posao je u nastavku dovršio Candreva, a Perišić je teren napustio u 76. minuti. Marcelo Brozović nije konkurirao za sastav Intera, kao ni Jozo Šimunović za sastav Celtica.