Trojica Hrvata na terenu

Kalinić zabio Juventusu na otvaranju Serie A

20.08.2016.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić bio je jedini strijelac u porazu svoje momčadi u ligaškom dvoboju protiv Mandžukićevog i Pjacinog Juventusa.

U prvom kolu novog izdanja Serie A talijanski prvak Juventus pobijedio je Fiorentinu na domaćem terenu rezultatom 2:1, a nastupila su trojica hrvatskih reprezentativaca.

Mario Mandžukić igrao je u udarnoj postavi Stare dame, a u 66. minuti zamijenio ga je Higuain, dok je Marko Pjaca ostao na klupi za pričuve.

U sastavu Fiorentine od početka su zaigrali Nikola Kalinić i Milan Badelj, a upravo je Kalinić u 70. minuti postigao pogodak glavom, nakon ubacivanja Iličića iz kuta. Prethodno je Khedira bio donio vodstvo Juventusu, a nakon Kalinićevog izjednačenja, u 75. minuti Higuain je zabio za konačnih 2:1 i tri boda za Torineze.

Badelj je igru napustio u 65. minuti, kada ga je zamijenio Sanchez, a Hrvoje Milić ostao je među pričuvama Fiorentine.