Kramarić trostruki asistent

Perica srušio Milan, Čop strijelac i asistent u pobjedi

11.09.2016.

Hrvatski napadači u inozemstvu i u nedjelju su odigrali istaknute uloge u uspješnim nastupima svojih momčadi.

U trećem kolu Serie A Milan je ugostio Udinese, a početnih 0:0 na semaforu je stajalo sve do 88. minute, kada je mladi hrvatski napadač Stipe Perica postigao jedini pogodak na susretu i tako osigurao svojoj momčadi sva tri boda.

Perica je u igru ušao u 60. minuti umjesto Thereaua, a Mario Pašalić ostao je među pričuvama Milana, kao i Andrija Balić na klupi Udinesea.

U Primeri, Sporting iz Gijona u trećem je kolu stigao do druge pobjede, a Duje Čop ponovno se upisao u listu strijelaca. Njegova je momčad dočekala Leganes i povela u 17. minuti preko Casesa, kome je loptu dodao upravo Čop, a dvije minute prije odlaska na odmor Čop je realizirao kazneni udarac za udvostručenje vodstva.

U drugom je dijelu Rico smanjio na konačnih 2:1, a Čop je odradio cijeli susret.

U Bundesligi je odigrano drugo kolo, a Hoffenheim je gostovao kod Mainza i osvojio bod u velikom povratku i golijadi (4:4).

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta te asistirao Wagneru u 39. minuti, Uthu u 71. minuti i naposljetku Szalaiju u 84. minuti za izjednačenje.