Drugo kolo Europske lige

Učinkoviti Kalinić u pobjedi Fiorentine, Leovac asistent

29.09.2016.

Hrvatski napadač u redovima Fiorentine Nikola Kalinić bio je jedna od ključnih figura u pobjedi svoje momčadi nad Qarabagom, a značajan je doprinos dao i Marin Leovac u pobjedi PAOK-a.

Fiorentina je u drugom kolu grupne faze Europske lige ugostila suparnika iz Azerbajdžana, momčad Qarabaga, te osvojila tri boda s uvjerljivih 5:1.

Talijanski je predstavnik poveo u 39. minuti, kada je nakon udarca Nikole Kalinića na odbijenu loptu prvi reagirao strijelac Babacar. Samo četiri minute poslije hrvatski je napadač spretnom reakcijom pred golom gostiju povisio na 2:0, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Kalinić je ubačajem s desne strane asistirao Babacaru za novi pogodak Fiorentine.

U 61. minuti Kalinića je zamijenio Zarate, koji je do kraja utakmice postigao još dva gola za 5:0, a poraz Azerbajdžanaca ublažio je Ndlovu u posljednjim minutama. U sastavu Fiorentine Milan Badelj i Hrvoje Milić ostali su na klupi za pričuve.

Grčki PAOK je na gostovanju kod Slovana iz Libereca pobijedio 2:1, a asistent za pobjednički pogodak u 82. minuti bio je hrvatski branič Marin Leovac, koji je centrirao s lijeve strane za strijelca Athanasidisa. Leovac je odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton.