Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: L. Kalinić, Kovačić ili Kramarić?

03.10.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - kao kapetan odigrao cijeli derbi Dinama i Hajduka (0:0) na Maksimiru te s nekoliko vrlo dobrih reakcija, posebno u prvom poluvremenu, pomogao Splićanima osvojiti bod.
Danijel Subašić (Monaco) - u izrazito uvjerljivoj pobjedi Monaca kod Metza (7:0) Subašić je branio cijelu utakmicu.
Ivan Vargić (Lazio) - Lazio je pobijedio na gostovanju kod Udinesea 3:0, a Vargić je ostao na klupi za pričuve.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - odigrao cijeli susret u domaćem remiju Lokomotiva protiv Arsenala iz Tule (1:1).
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - Apotekari su kod kuće svladali Borussiju (D) 2:0, a Jedvaj nije bio u kadru.
Dejan Lovren (Liverpool) - odigrao svih 90 minuta u preokretu Redsa kod Swanseaja (2:1), no zbog zarađene ozljede leđa morat će preskočiti reprezentativno okupljanje.
Matej Mitrović (Rijeka) - Rijeka je u lokalnom derbiju pobijedila Istru 1961 u Puli (2:0), pri čemu je Mitrović igrao od početka do kraja utakmice.
Josip Pivarić (Dinamo) - odigrao cijeli derbi Dinama i Hajduka (0:0) na Maksimiru.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - derbi Dinama i Hajduka bez pogodaka pratio s klupe za pričuve.
Ivan Strinić (Napoli) - u minimalnom porazu kod Atalante (1:0) ostao među pričuvama svoje momčadi.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - odradio cijeli dvoboj u domaćoj pobjedi Kijevljana nad Zirkom (2:0)
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - ostao na klupi za pričuve u gostujućoj pobjedi Atletica kod Valencije (2:0).

Domagoj Antolić (Dinamo) - kao kapetan predvodio Modre u derbiju s Hajdukom na Maksimiru (0:0) i odradio svih 90 minuta.
Milan Badelj (Fiorentina)
- Fiorentina je poražena kod Torina 2:1, a Badelj je igrao do 68. minute, kada ga je zamijenio Vecino.
Marcelo Brozović (Internazionale) - nije kandidirao za sastav Intera u gostujućem dvoboju s Romom.
Ante Ćorić (Dinamo) - ostao među Dinamovim pričuvama za maksimirski derbi s Hajdukom (0:0).
Mateo Kovačić (Real Madrid) - zaigrao u početnoj postavi Real Madrida u domaćem ogledu s Eibarom (1:1) te odradio cijeli susret, a ugledni Eurosport proglasio ga je igračem utakmice zbog "impresivne partije kojom je pokazao što može donijeti Realu".
Luka Modrić (Real Madrid) - zbog ozljede i operacije koljena propustio ogled Real Madrida i Eibara (1:1).
Ivan Perišić (Internazionale) - odigrao svih 90 minuta u porazu svoje momčadi na gostovanju kod Rome (2:1).
Ivan Rakitić (Barcelona) - zbog upale Ahilove tetive nije ulazio u igru u porazu Barcelone kod Celte (4:3).
Marko Rog (Napoli) - u minimalnom porazu kod Atalante (1:0) ostao među pričuvama svoje momčadi.

Duje Čop (Sporting Gijon) - Sporting je poražen na gostovanju kod Deportiva 2:1, a Čop je odigrao cijelu utakmicu.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - igrao od početka do kraja u porazu Viola kod Torina (2:1).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - odigrao cijelu utakmicu na pobjedničkom gostovanju Hoffenheima kod Ingolstadta (2:1) te asistirao Wagneru za vodstvo svoje momčadi u 11. minuti.
Mario Mandžukić (Juventus) - Juventus je ubilježio pobjedu kod Empolija 3:0, a Mandžukić nije ulazio u igru.
Marko Pjaca (Juventus) - u 73. minuti Juventusovog gostovanja kod Empolija (3:0) zamijenio Dybalu.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)