Raspucani Vatreni

Golovi Jedvaja, Lovrena, Kalinića i Vide

29.10.2016.

Hrvatski reprezentativci u subotu su bili izrazito raspoloženi te postizali golove u Njemačkoj, Engleskoj, Italiji i Ukrajini.

U devetom kolu Bundeslige, Bayer iz Leverkusena gostovao je kod Wolfsburga, a domaćin je poveo u 37. minuti preko Arnolda. No, u završnih desetak minuta uslijedio je preokret Apotekara, uz izjednačujući gol Mehmedija i potom pobjedonosni pogodak Tina Jedvaja za konačnih 2:1.

Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za Bayer, dok je u sastavu Wolfsburga od 78. minute igrao Josip Brekalo.

Liverpool je u desetom kolu Premiershipa slavio na gostovanju kod Crystal Palacea 4:2, a drugi pogodak Redsa, u 21. minuti, postigao je Dejan Lovren. Za preostale su se pobrinuli Can, Matip i Firmino, dok je za domaćine pogađao MacArthur.

Lovren je igrao od početka do kraja utakmice.

U 11. kolu Serie A, Fiorentina je ubilježila minimalnu pobjedu kod Bologne (1:0), a jedini je strijelac na susretu bio Nikola Kalinić. Precizan je u 31. minuti bio iz kaznenog udarca koji je sam izborio, kao i isključenje Gastaldella.

Kalinić je odradio svih 90 minuta i zaradio i žuti karton, a cijeli su dvoboj na terenu proveli i Milan Badelj i Hrvoje Milić.

Kijevski Dynamo kod kuće je nadjačao Karpaty 4:1 u sklopu 13. kola ukrajinskog prvenstva, a Domagoj Vida u strijelce se upisao u 28. minuti, postigavši pogodak za 2:0. Preostali su pogoci Dynama bili djelo Biesiedina, Morozjuka i Orihovskog, a poraz gostiju ublažio je Straškevič.

Vida je također odigrao cijelu utakmicu.