Europska liga

Kalinić i Jelić strijelci, Perišić, Srna i Radošević asistenti

03.11.2016.

Vatreni napadač Nikola Kalinić nastavlja nizati pogotke, a u listu strijelaca u Europskoj ligi u četvrtak se upisao i Matej Jelić. Ivan Perišić, Darijo Srna i Josip Radošević bili su među asistentima svojih momčadi.

Odigrano je četvrto kolo natjecanja po skupinama Europske lige, a Fiorentinin napadač Nikola Kalinić ovoga je puta opet zatresao mrežu Slovana iz Libereca. Susret u Italiji završen je pobjedom domaćina 3:0.

Vodstvo je Fiorentini osigurao Iličić iz kaznenog udarca, a u 43. minuti Kalinić je mirnom završnicom na Iličićevo proigravanje povisio na 2:0. Konačni je rezultat postavio Cristoforo u drugom dijelu. Kalinića je u 86. minuti zamijenio Bernardeschi, Hrvoje Milić odigrao je cijelu utakmicu, dok Milan Badelj nije kandidirao za nastup.

Matej Jelić, napadač bečkog Rapida, u strijelce se upisao na gostovanju kod Sassuola, koji je vodio 2:0. Jelić je u igru ušao u 61. minuti te u 86. smanjio na 2:1, a za izjednačenje na 2:2 potom se pobrinuo Kvilitaia. Močinić je za Rapid igrao do 85. minute.

U porazu Intera kod Southamptona asistent za jedini pogodak bio je Ivan Perišić, koji je u 33. minuti dodao strijelcu Icardiju za vodstvo. No, Englezi su u nastavku preokrenuli na 2:1, a Perišić je odradio cijeli dvoboj. Marcelo Brozović zbog isključenja u prošlom kolu nije imao pravo nastupa.

Bivši kapetan Vatrenih Darijo Srna asistirao je ubačajem iz kuta u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena za treći pogodak svog Šahtara u pobjedničkoj golijadi kod Genta (5:3). Strijelac je tada bio Stepanenko, Srna je odigrao svih 90 minuta, a Eduardo Alves da Silva nije konkurirao za susret.

U pobjedi Salzburga kod Nice 2:0, asistent dvostrukom strijelcu Hee-Chanu Hwangu za drugi gol bio je Josip Radošević u 73. minuti. Radošević je igrao cijeli susret, a Duje Ćaleta-Car ostao je među pričuvama austrijske momčadi.