Na čelu skupine

11.11.2016.

Nakon slavlja nad Cipranima u prvom kolu, u drugom kolu kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo Hrvatska U-19 svladala je i Farske Otoke te izborila plasman u nastavak natjecanja.

U-19: HRVATSKA - FARSKI OTOCI 5:0 (2:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 12, Podgorica.

Strijelci: 1:0 - Soldo (32'), 2:0 - Brekalo (37'), 3:0 - Kulenović (58'), 4:0 - Đira (71'), 5:0 - Moro (85')

Hrvatska: Šemper, Đira, Erlić, Kalaica, Soldo, Brekalo (od 60' Špikić), Majer, Majić (od 46' Kulenović), Moro, Lovren (od 70' Vizinger), Oluić. Izbornik: F. Milin.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti pod vodstvom izbornika Ferde Milina ubilježila je i drugu pobjedu u Skupini 12 u Crnoj Gori, svladavši vršnjake s Farskih Otoka. Time je nakon samo dvije utakmice osigurala prolaz u Elitno kolo, u kojemu će tražiti plasman na završni turnir u Gruziji.

Za vodstvo je pogodio Soldo nakon malo više od pola sata igre, a samo pet minuta poslije Brekalo je udvostručio hrvatsku prednost.

U drugom je poluvremenu, nakon ulaska na odmoru, Kulenović povisio na 3:0, da bi u 71. minuti Đira postigao i četvrti pogodak Hrvatske. Konačnih 5:0 postavio je Moro pet minuta prije kraja dvoboja.

Cipar je istovremeno svladao Crnu Goru 1:0. Treće, posljednje kolo kvalifikacija donosi ogled Hrvatske i domaćina, 14. studenoga u 11:00 sati u Budvi, te Farskih Otoka i Cipra. Elitno kolo na rasporedu je na proljeće.