Vatreni ostaju na vrhu skupine

Dva gola Brozovića za tri boda protiv Islanda

12.11.2016.

U posljednjoj natjecateljskoj utakmici u 2016. godini, hrvatska nogometna reprezentacija dočekala je izabranu vrstu Islanda te ubilježila vrijednu pobjedu.

HRVATSKA - ISLAND 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za SP, Skupina I.
Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: G. Rocchi (ITA)

Strijelci: 1:0 - Brozović (15'), 2:0 - Brozović (90+1')

Žuti kartoni: E. Bjarnason (19'), Badelj (39'), Vida (75')

Crveni kartoni: Perišić (90+4')

Hrvatska: Subašić, Pivarić, Vida, Ćorluka, Vrsaljko, Badelj, Kovačić (od 46' Modrić), Brozović, Rakitić (od 85' Kramarić), Perišić, Mandžukić (od 90+2' Čop). Izbornik: A. Čačić.

Island: Halldorsson, Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Magnusson, Gudmundsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Gunnarsson, E. Bjarnason (od 75' Traustason), Bodvarsson (od 75' Kjartansson). Izbornik: H. Hallgrimson.

Vatreni su Islanđane ugostili na maksimirskom stadionu u Zagrebu, pred praznim tribinama zbog Fifinih sankcija, u susretu vodećih momčadi kvalifikacijske Skupine I.

Nakon nekoliko uvodnih poluprilika, Hrvatska je povela u 15. minuti utakmice, kada je nakon akcije s Rakitićem strijelac postao Brozović, koji je precizno pucao s 18 metara.

Uzbudljive su bile završne minute prvog dijela, u kojima je Perišić imao dvije velike prilike, dok su Gunnarsson i E. Bjarnason prijetili hrvatskim vratima, no vratari Halldorsson i Subašić istaknuli su se s dvije velike obrane.

S kapetanom Modrićem u sastavu od početka nastavka, Perišić i Brozović pokušali su zaprijetili s dva udarca, ali Island je uzvratio opasnom šansom Bodvarssona.

Između 69. i 73. minute Modriću, Perišiću i Vidi malo je nedostajalo za drugi pogodak Vatrenih, da bi potvrda pobjede stigla na početku sudačke nadoknade.

Tada je Brozović primio loptu na sredini terena, iskoristio ponuđeni prostor i još jednim odmjerenim udarcem postavio konačnih 2:0. U posljednjim trenucima utakmice zbog prekršaja je isključen Perišić, no posljedica po rezultat nije bilo.

Turska je istovremeno pobijedila Kosovo 2:0, a Ukrajina je minimalno svladala Finsku (1:0). Vatreni u nedjelju putuju na prijateljsku utakmicu protiv Sjeverne Irske u Belfastu, a kvalifikacije nastavljaju u ožujku 2017. godine kod kuće protiv Ukrajine.