Tri kvalifikacijske pobjede

Maksimalan učinak Hrvatske U-19 u Crnoj Gori

14.11.2016.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina svladala je sve protivnike u prvom kvalifikacijskom krugu za EP, uključujući i domaćina Crnu Goru.

U-19: CRNA GORA - HRVATSKA 1:2 (0:2)
Kvalifikacije za EP U-19, Skupina 12, Budva.

Strijelci: 0:1 - Špikić (4'), 0:2 - Halilović (45+3'), 1:2 - Krnić (85')

Hrvatska: Nevistić (od 30' Šemper), Hudećek, Erlić, Kalaica, Soldo, Majić, Vizinger (od 43' Kulenović), Stanić, Oluić, Špikić, Halilović (od 68' Lovren). Izbornik: F. Milin.

Nakon uvjerljivih pobjeda nad Ciprom i Farskim Otocima, kojima je osiguran prolazak u Elitno kolo u proljeće 2017. godine, Hrvatska U-19 pod vodstvom izbornika Milina u trećem je kolu nadjačala i reprezentaciju domaćina, Crnu Goru. Prvo je mjesto tako osvojila sa svih devet bodova.

Prvi pogodak Hrvatske ovoga je puta postigao Špikić, nakon samo četiri minute igre, a na 2:0 povisio je Halilović u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Počasni pogodak za domaćine, kojim je njihov poraz ublažen na konačnih 2:1, postigao je Krnić pet minuta prije kraja dvoboja.

U drugom susretu trećeg kola Cipar je svladao Farske Otoke 1:0 i osvojio drugo mjesto u skupini.