Perica ublažio poraz Udinesea

Mandžukić i Srna upisali po pogodak i asistenciju

19.11.2016.

Mario Mandžukić i Darijo Srna postigli su po pogodak i ubilježili po asistenciju u pobjedama Juventusa i Šahtara, a Stipe Perica bio je jedini strijelac svog Udinesea u porazu od Napolija.

U sklopu 13. kola Serie A, Juventus je kod kuće nadjačao Pescaru 3:0 te ubilježio 11. prvenstvenu pobjedu, uz ponovno veliki doprinos napadača Vatrenih Marija Mandžukića.

Mandžukić je u 36. minuti asistirao Khediri za vodstvo, a u 63. minuti Khedira je uzvratio asistencijom za Mandžukićev pogodak iz blizine za 2:0. Konačni je rezultat ubrzo postavio Hernanes.

Hrvatskog je nogometaša u 84. minuti zamijenio Kean, a Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za sastav Juventusa. U redovima Pescare cijeli je dvoboj odradio Dario Župarić, dok je Robert Murić ostao među pričuvama.

Napoli je na gostovanju kod Udinesea slavio 2:1 golovima Insignea iz 47. i 57. minute, a poraz domaćina ublažio je Stipe Perica u 59. minuti, samo šest minuta nakon svog ulaska u igru. U sastavu Napolija Ivan Strinić i Marko Rog ostali su na klupi za pričuve, kao i Andrija Balić kod domaćina.

Bivši hrvatski kapetan Darijo Srna odigrao je jednu od ključnih uloga u ligaškoj pobjedi Šahtara nad Karpatyjem. Srna je u desetoj minuti postigao vodeći pogodak za momčad iz Donecka, da bi nakon gostujućeg izjednačenja, krajem prvog dijela, propustio realizirati kazneni udarac. Međutim, u 77. minuti ubačajem s desne strane asistirao je strijelcu Ferreyri za slavlje svoje momčadi 2:1.

Srna je odigrao cijelu utakmicu, a Eduardo Alves da Silva nije konkurirao za sastav.