Milić asistent za Fiorentinu

Perišić u nadoknadi spasio Inter poraza u derbiju, pogodak Čopa

20.11.2016.

Ivan Perišić osigurao je bod Interu u gradskom derbiju s Milanom, Duje Čop bio je jedini strijelac u porazu Sportinga iz Gijona, a Hrvoje Milić ubilježio je asistenciju za Fiorentinu.

Milan i Inter odigrali su na San Siru gradski derbi koji je završio bez pobjednika, rezultatom 2:2, a nastupila su sva trojica hrvatskih nogometaša. Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu, Marcela Brozovića je u 75. minuti zamijenio Jovetić, a u redovima Milana Mario Pašalić ušao je u 88. minuti.

Suso je bio dvostruki strijelac za Milan, Candreva je nakon Perišićevog ubacivanja iz auta donio prvo izjednačenje Interu, a konačni je rezultat postavio upravo Perišić u sudačkoj nadoknadi utakmice. Nakon udarca glavom Murilla hrvatski se reprezentativac našao na pravom mjestu na drugoj vratnici i postigao pogodak.

Sporting iz Gijona ugostio je u 12. kolu Primere momčad Real Sociedada, a gosti su do vodstva stigli u 19. minuti preko Prieta.

Igrala se 28. minuta kada je na ostavljenu loptu Gomeza na rubu kaznenog prostora natrčao reprezentativni napadač Duje Čop i prizemnim je udarcem smjestio u mrežu za izjednačenje na 1:1.

Na početku nastavka, u 51. i 56. minuti, Zurutuza i Martinez donijeli su pobjedu sastavu iz San Sebastiana (3:1), a Čop je odigrao cijelu utakmicu.

U visokoj pobjedi Fiorentine na gostovanju kod Empolija (4:0), Hrvoje Milić ubilježio je jednu asistenciju, dodavši strijelcu Bernardeschiju u 61. minuti za treći pogodak Viola. Hrvatski trojac Milić - Nikola Kalinić - Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu.