Peto kolo Europske lige

Brozović i Eduardo strijelci, Srna i Radošević asistenti

24.11.2016.

Marcelo Brozović i Eduardo Alves da Silva ovog su četvrtka u Europskoj ligi ubilježili pogotke, a
Darijo Srna i Josip Radošević pridružili su se asistencijama.

Nakon što je postigao oba pogotka za Hrvatsku protiv Islanda, Marcelo Brozović upisao se u
strijelce i u dresu talijanskog Intera, koji je u petom kolu Europske lige poražen kod Hapoela
Beer Sheve 3:2.

Brozović je nakon vodećeg pogotka Icardija bio precizan prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca, u
25. minuti za 2:0, a u drugom je poluvremenu uslijedio izraelski preokret. Brozović je igrao od
početka do kraja utakmice, a Ivan Perišić zamijenio je u 60. minuti Edera.

Hrvatska kombinacija Darijo Srna - Eduardo Alves da Silva zaslužna je za treći pogodak Šahtara u
uvjerljivoj pobjedi nad Konyasporom 4:0. U 66. minuti Srna je ubacio, a Eduardo glavom zatresao
mrežu, samo dvije minute po svom ulasku u igru. Srna je odradio cijeli susret.

U gostujućem remiju Salzburga kod Krasnodara (1:1), asistent za jedini pogodak Austrijanaca bio je
Josip Radošević, koji je centrirao s desne strane za strijelca Dabbura u 37. minuti. Radošević je