Inter pobijedio Fiorentinu

Brozović i N. Kalinić strijelci u međusobnom dvoboju, Badelj asistent

28.11.2016.

Inter je na svom terenu svladao Fiorentinu 4:2, a važne su uloge u raspletu odigrali i hrvatski nogometaši.

Posljednji susret 14. kola Serie A imao je snažan hrvatski predznak, s obzirom da su od prve minute na terenu bili Ivan Perišić i Marcelo Brozović u dresu Intera te Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić u redovima Fiorentine.

Inter je poveo nakon samo tri minute, kada je upravo Brozović silovito poslao odbijenu loptu u mrežu, a ubrzo su Candreva i Icardi povisili na 3:0.

Igrala se 37. minuta kada je Badelj dugačkom loptom proigrao Kalinića, a hrvatski napadač ne griješi i smanjuje rezultat, da bi gosti iz Firence prije odmora ostali bez isključenog Rodrigueza.

Na poluvremenu je Milića zamijenio Tomović, a Iličić je u 62. minuti smanjio i na 3:2. Ipak, u sudačkoj nadoknadi utakmice, nakon prodora i udarca Perišića, Icardi postavlja konačnih 4:2.

Kalinić, Badelj, Perišić i Brozović odigrali su cijeli susret, a Badelj i Brozović zaradili su i po jedan žuti karton.