Livaja opet osigurao bod Las Palmasu

Brozović dva gola, Čop jedan, Mandžukić asistent

11.12.2016.

Nedjeljni program susreta u Italiji i Španjolskoj donio je novi dobar učinak hrvatskih nogometaša.

U sklopu 15. kola Primere Sporting iz Gijona gostovao je kod Espanyola, a sva su tri boda ostala domaćinu, zahvaljujući golovima Caiceda i Baptistaa. Poraz Sportinga ublažio je Duje Čop lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi vremena. Čop je odradio cijeli susret.

Marcelo Brozović postigao je oba pogotka Intera u domaćem ogledu protiv Genoe. Igrala se 38. minuta kada je preciznim prizemnim udarcem s 15 metara zatresao mrežu za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je u 69. minuti zaključivši akciju svoje momčadi iz srca kaznenog prostora.

Brozović je odigrao cijelu utakmicu, a Ivan Perišić ušao je u igru u 57. minuti umjesto Palacija. Momčad Genoe vodi hrvatski trener Ivan Jurić.

Juventus je u gradskom derbiju protiv Torina slavio 3:1, a nakon pogotka Torina za vodstvo, asistent za poravnanje bio je Mario Mandžukić, koji je dodao strijelcu Higuainu u 28. minuti za 1:1. Mandžukića je u 71. minuti zamijenio Dybala, a pobjedu su Staroj dami osigurali Higuain i Pjanić u završnih desetak minuta. Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za momčad.

Nakon što je proteklog vikenda pogodio za bod Las Palmasa kod Alavesa, Marko Livaja bio je u subotu jedini strijelac svoje momčadi i u domaćem remiju s Leganesom (1:1). Za vodstvo je pogodio u 21. minuti, a izjednačio je Guerrero iz kaznenog udarca 15 minuta prije kraja. Livaja je igrao do 85. minute.