Šahtaru pripao ukrajinski derbi

Dva gola Kalinića za pobjedu, asistencije Badelja i Srne

12.12.2016.

Fiorentina je u ponedjeljak svladala Sassuolo 2:1, uz dva gola Nikole Kalinića i asistenciju Milana Badelja, a Darijo Srna asistirao je u pobjedi u ukrajinskom derbiju.

U 16. kolu talijanskog prvenstva Fiorentina je na svom terenu dočekala Sassuolo, a na prvi se pogodak čekalo do devete minute, kada je Milan Badelj ubacio u kazneni prostor, a Nikola Kalinić spretno proslijedio loptu u mrežu.

Pet minuta prije odlaska na odmor Kalinić je postigao svoj drugi pogodak, atraktivnim potezom petom, i time zaključio pobjedu Fiorentine, s obzirom da su gosti u nastavku uspjeli tek smanjiti zaostatak preko Acerbija (2:1).

Kalinić i Badelj odigrali su cijelu utakmicu za Fiorentinu, a Hrvoje Milić ušao je u sudačkoj nadoknadi umjesto Chiese.

U Ukrajini su se sastali ligaški rivali Dynamo iz Kijeva i Šahtar iz Donecka, a tri je boda u golijadi (4:3) osvojio Šahtar, koji je tako pobjegao Kijevljanima na 13 bodova prednosti. Jednu je asistenciju za Šahtar upisao Darijo Srna, kada je u 50. minuti ubacio za strijelca Freda i izjednačenje na 2:2.

Srna je odigrao svih 90 minuta, kao i Domagoj Vida za Dynamo, a Eduardo Alves da Silva nije kandidirao za susret.