Svjetsko klupsko prvenstvo

Real Madrid izborio finale, Modrić igrač utakmice

15.12.2016.

U polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva Real Madrid svladao je Club Americu, a za najboljeg pojedinca susreta proglašen je kapetan Vatrenih Luka Modrić.

Finale Svjetskog klupskog prvenstva izborili su europski prvak Real Madrid i predstavnik domaćina Japana, momčad Kashima Antlersa.

Real Madrid pobijedio je u Yokohami Club Americu 2:0, a pogotke su postigli Benzema u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena i Ronaldo u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je hrvatski reprezentativac Luka Modrić, koji je odradio cijelu utakmicu, te zaslužio nove, brojne pohvale za svoju predstavu u veznom redu svoje momčadi. "Modrić je omogućio Real Madridu dominaciju u sredini i tako spriječio Club Americu u pokušaju bilo kakvog napada", piše Marca.

Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve Real Madrida.

Kashima Antlersi svladali su kolumbijski Atletico Nacional 3:0, a finale je na rasporedu 18. prosinca, također u Yokohami.