Real Madrid svladao Kashimu

Modrić i Kovačić osvojili Svjetsko klupsko prvenstvo

18.12.2016.

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva Real Madrid svladao je Kashimu Antlers 4:2 u produžetku, uz nastup dvojice hrvatskih reprezentativaca.

Europski prvak Real Madrid okitio se i svjetskim klupskim naslovom, pobijedivši u Yokohami predstavnika domaćina Japana.

Benzema je doveo Madriđane u vodstvo već u devetoj minuti, nakon udarca Luke Modrića, a Shibasaki je poravnao rezultat na 1:1 nedugo prije odmora. Isti je igrač u 52. minuti donio prednost Kashimi (2:1).

U 60. minuti Ronaldo je realizirao kazneni udarac za 2:2 te se ušlo u produžetke, u kojima je Portugalac postigao još dva pogotka, u 98. i 104. minuti za pobjedu 4:2 i trofej Real Madrida.

U 106. minuti Luku Modrića zamijenio je Mateo Kovačić te su tako članovi Vatrenih ubilježili nastupe u finalu.