Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Mandžukić, Modrić ili Subašić?

19.12.2016.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - nije kandidirao za derbi Hajduka i Dinama na Poljudu, koji je pripao Modrima (1:0).
Danijel Subašić (Monaco) - odigrao cijeli susret u domaćem porazu od Lyona (3:1) te u 56. minuti obranio kazneni udarac Lacazetteu.
Ivan Vargić (Lazio) - domaću pobjedu svog kluba nad Fiorentinom pratio s klupe za pričuve (3:1).

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - rusko se prvenstvo nastavlja početkom ožujka.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - Apotekari su kod kuće poraženi od Ingolstadta 2:1, pri čemu je Jedvaj zaradio žuti karton te u 82. minuti prepustio svoje mjesto Havertzu.
Marin Leovac (PAOK) - Momčad iz Soluna slavila je na gostovanju kod Kerkyre 5:0, a Leovac je igrao do 62. minute, kada ga je zamijenio Kitsiou.
Dejan Lovren (Liverpool) - odradio cijeli gradski derbi na gostovanju kod Evertona, u kojemu je Liverpool slavio 1:0, te zaradio žuti karton.
Matej Mitrović (Rijeka) - igrao od početka do kraja u domaćoj pobjedi protiv Istre 1961 (1:0).
Josip Pivarić (Dinamo) - igrao svih 90 minuta na Poljudu u pobjedi nad Hajdukom 1:0.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - ostao među Dinamovim pričuvama na gostovanju kod Hajduka (1:0).
Ivan Strinić (Napoli) - Napoli je u golijadi pred svojim navijačima bio bolji od Torina 5:3, a Strinić nije ulazio u igru.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - ukrajinsko se prvenstvo nastavlja krajem veljače.
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - odigrao cijeli susret s Las Palmasom na Vicente Calderonu, pri čemu je Atletico slavio 1:0.

Domagoj Antolić (Dinamo) - kao kapetan Dinama odigrao cijeli derbi s Hajdukom i proslavio pobjedu 1:0.
Milan Badelj (Fiorentina)
- zbog žutih kartona morao preskočiti gostovanje kod Lazija, gdje je Fiorentina ostala praznih ruku (3:1).
Filip Bradarić (Rijeka) - odigrao cijeli susret u minimalnoj domaćoj pobjedi nad Istrom 1961 (1:0).
Marcelo Brozović (Internazionale) - odradio svih 90 minuta i zaradio žuti karton na pobjedničkom gostovanju Intera kod Sassuola (1:0).
Ante Ćorić (Dinamo) - u derbiju kod Hajduka i pobjedi 1:0 igrao od 73. minute, nakon što je zamijenio Jonasa.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - osvojio Svjetsko klupsko prvenstvo u Japanu ušavši u finalu u 106. minuti umjesto Modrića.
Luka Modrić (Real Madrid) - nakon naslova igrača utakmice u polufinalu, osvojio trofej svjetskog klupskog prvaka finalnom pobjedom nad Kashimom u produžetku (4:2) te dobio Srebrnu loptu kao drugi najbolji igrač cijelog turnira.
Ivan Perišić (Internazionale) - igrao cijelu utakmicu u gostujućoj pobjedi nad Sassuolom (1:0).
Ivan Rakitić (Barcelona) - ostao na klupi u gradskom derbiju s Espanyolom na Camp Nou, u kojemu je Barcelona slavila 4:1.
Marko Rog (Napoli) - domaću pobjedu Napolija nad Torinom (5:3) pratio među pričuvama svog kluba.

Duje Čop (Sporting Gijon) - Sporting je kod kuće poražen od Villarreala 3:1, a Čop je igrao od prve do zadnje minute.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - igrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Lazija (3:1).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - u domaćem remiju s Borussijom iz Dortmunda (2:2) ušao s klupe za pričuve u 58. minuti umjesto Utha.
Mario Mandžukić (Juventus) - u derbiju na vrhu Serie A Juventus je kod kuće svladao Romu 1:0, a Mandžukić je igrao od početka do kraja utakmice, uz nove brojne pohvale za svoj požrtvovan nastup.
Marko Pjaca (Juventus) - nakon oporavka od ozljede vratio se u kadar Stare dame te derbi s Romom proveo na klupi za pričuve.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)