Olić i Srna strijelci

Asistencije Kramarića, Brozovića i Perišića

29.01.2017.

Hrvatski su se reprezentativci u subotu isticali asistencijama, a svoj su doprinos klupskim uspjesima dali i bivši Vatreni Darijo Srna i Ivica Olić.

U 18. kolu Bundeslige Hoffenheim je gostovao kod drugoplasiranog RB Leipziga te je poražen 2:1, premda je nakon 18 minuta igre napadač Vatrenih Andrej Kramarić asistirao Amiriju za prednost Hoffenheima.

Werner je u 38. minuti izjednačio na 1:1, a Sabitzer je u nastavku pogodio za sva tri boda. Kramarić je igrao do 63. minute, kada ga je zamijenio Uth.

Talijansko je prvenstvo stiglo do 22. kola, a Inter je na domaćem terenu svladao Cesenu 3:0. Za prvi je pogodak sredinom prvog poluvremena Marcelo Brozović dobrim centaršutem asistirao D'Ambrosiju, a uoči odlaska na odmor za drugi je pogodak Ivan Perišić pronašao J. Marija.

Konačni je rezultat postavio Eder u 73. minuti, samo dvije minute nakon što je zamijenio Perišića, dok je Brozović odradio cijeli susret.

Bivši reprezentativac Ivica Olić bio je jedan od junaka pobjede Münchena 1860 u drugoj njemačkoj ligi, nad Greuther Fürthom (2:1). Nakon vodstva gostiju, Olić je u 43. minuti realizirao kazneni udarac za poravnanje, da bi u 86. minuti asistirao Liendlu za pobjedu. Olić je odigrao cijelu utakmicu.

U pripremnoj pobjedi ukrajinskog Šahtara nad Norrkopingom (6:1), jedan je pogodak postigao donedavni kapetan Vatrenih, Darijo Srna.