Vatrena nedjelja

Odličan učinak Kovačića i Kalinića, Čop zabio s 11 metara

29.01.2017.

Mateo Kovačić i Nikola Kalinić upisali su u nedjelju po pogodak i asistenciju, a Duje Čop dodao je pogodak iz kaznenog udarca.

U 20. kolu Primere Real Madrid dočekao je na svom terenu Real Sociedad i pobijedio 3:0, a do vodstva ga je doveo hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, pogotkom u 38. minuti na proigravanje Ronalda. Kovačić je izašao sam ispred suparničkog vratara i zatresao mrežu.

U 51. minuti uloge su zamijenjene te je Kovačić asistirao strijelcu Ronaldu, a konačni je rezultat postavio Morata desetak minuta prije kraja. Luka Modrić zbog ozljede nije kandidirao za utakmicu, a Kovačića je u 77. minuti zamijenio Isco.

Sporting iz Gijona gostovao je kod Athletica u Bilbau, gdje je poražen 2:1, a jedini pogodak za goste postigao je napadač Vatrenih Duje Čop, koji je u 27. minuti realizirao kazneni udarac.

U nastavku su Baski pogocima Muniaina i Aduriza preokrenuli rezultat, a Čop je igrao od početka do kraja utakmice.

Najučinkovitiju utakmicu nedjeljnog programa Serie A odigrali su u Firenci Fiorentina i Genoa, a hrvatski napadač Nikola Kalinić ubilježio je pogodak i asistenciju u remiju 3:3.

Kalinić je u 50. minuti dodao Chiesi za vodstvo Viola 2:0, da bi u 62. minuti prizemnim udarcem vratio prednost svojoj momčadi (3:2), nakon brzopoteznog izjednačenja momčadi pod vodstvom Ivana Jurića.

Od hrvatske trojke u redovima Fiorentine Kalinić je odigrao cijelu utakmicu, Badelja je nakon sat vremena igre zamijenio Bernardeschi, a Hrvoje Milić ostao je među pričuvama.