Pjaca prvi puta od prve minute

Mandžukić načeo Crotone, Pašalić donio pobjedu Milanu

08.02.2017.

Hrvatski dvojac u Juventusu dao je vrijedan doprinos pobjedi kod Crotonea, a Mario Pašalić postigao je pobjednički gol za Milan kod Bologne.

U oba susreta talijanskog nogometnog prvenstva odigrana u srijedu slavili su gosti, uz značajne uloge hrvatskih nogometaša.

Juventus je pobijedio kod Crotonea 2:0, a za vodstvo je nakon sat vremena igre pogodio napadač Vatrenih Mario Mandžukić, pospremivši u mrežu odbijenu loptu poslije obrane domaćeg vratara.

Slavlje Stare dame potom je potvrdio Higuain, a Mandžukić je igrao cijelu utakmicu. U početnoj postavi Juventusa bio je i Marko Pjaca, po prvi puta u Serie A, a zamijenio ga je Sturaro u 89. minuti.

Milan je kod Bologne pobijedio 1:0, premda su crveno-crnima u 37. minuti isključeni Paletta te u 59. minuti Kucka. S devetoricom na terenu, u 89. minuti, hrvatski veznjak Mario Pašalić osigurao je sva tri boda pogotkom iz blizine na asistenciju Deulofeua.

Pašalić je odradio cijelu utakmicu, a u momčadi Bologne od 62. minute igrao je Bruno Petković.