Pobjeda Atletica, poraz Subašićevog Monaca

Vrsaljko asistent u osmini finala Lige prvaka

22.02.2017.

Atletico Madrid ostvario je vrijednu pobjedu u Leverkusenu, a Šime Vrsaljko asistirao je za posljednji pogodak Madriđana.

U utorak su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, a španjolski Atletico Madrid svladao je domaći Bayer Leverkusen 4:2 i napravio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Atletico je u prvom dijelu preko Nigueza i Griezmanna poveo 2:0, da bi početkom nastavka Bellarabi smanjio na 2:1. Potom je Gameiro s bijele točke povisio na 3:1, a autogolom Savića u 68. minuti Apotekari su ponovno smanjili, na 3:2.

Konačni je rezultat postavio Torres u 86. minuti, pogotkom glavom na ubačaj hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka s desne strane, čime je Vrsaljko okrunio svoj dobar nastup. Odigrao je cijelu utakmicu, a Tin Jedvaj ostao je na klupi Bayera.

U drugoj utakmici dana Manchester City je na svom terenu pobijedio Monaco Danijela Subašića 5:3, a čuvar mreže Vatrenih također je odradio cijeli dvoboj.

Nakon vodstva domaćina (Sterling u 26. minuti), Monaco je preokrenuo pogocima Falcaa i Mbappea prije odlaska na odmor. Falcao je zatim u 50. minuti promašio kazneni udarac, Aguero je u 58. minuti izjednačio na 2:2, a Falcao u 61. minuti donio novu prednost Monacu (3:2).

Između 71. i 82. minuti Manchester City osigurava put do pobjede, a strijelci su bili još jednom Aguero te Stones i Sane.