Pobjede Hrvata u Njemačkoj i Španjolskoj

Pogodak i asistencija Kramarića, Rakitić među strijelcima Barcelone

04.03.2017.

Andrej Kramarić dao je vrlo vrijedan doprinos subotnjoj pobjedi Hoffenheima, a Ivan Rakitić upisao se u strijelce u golijadi Barcelone.

Hoffenheim je u 23. kolu Bundeslige ugostio Ingolstadt, osvojio nova tri boda te drži četvrto mjesto na tablici, a u vodstvo je došao u 17. minuti preko Rudyja. Gosti su preokrenuli golom Cohena i autogolom Sulea, a na 2:2 poravnao je Szalai u 62. minuti.

Napadač Vatrenih Andrej Kramarić, koji je u igru ušao u 52. minuti umjesto Terrazzina, precizan je bio u 77. minuti na dodavanje Demirbaya za 3:2, a samo dvije minute poslije asistirao je ubačajem sa strane za Szalaija i 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Hubner u samoj završnici utakmice.

Barcelona je dočekala Celtu iz Viga u sklopu 26. kola Primere te pobjedom 5:0 osigurala bod više, uz utakmicu više, ispred drugoplasiranog Real Madrida.

U prvom su poluvremenu Messi i Neymar osigurali prednost 2:0, da bi Rakitić u 57. minuti iz blizine zatresao mrežu za tri pogotka viška. Potom su Umtiti i Messi stavili "točku na i", a hrvatski veznjak igrao je od početka do kraja susreta.